Mis lilled sobivad matustele?

Matustele sobib viia  igasuguseid lilli.  Traditsiooniliselt eelistatakse valgeid lilli: liiliad, kallad, roosid, krüsanteemid jms. Samas võib julgelt kasutada ka kõiki muid toone. Leinalillede mõte on teha viimane ärasaatmise kingitus kallile inimesele ja lähtuma peaks just inimesest endast.

Matustele saab tellida väga erinevaid lilleseadeid.

Krematooriumisse viiakse tavaliselt lõikelilli, kokkuseotud nö. käsikimpe või ka väiksemaid lilleseadeid plastvahust alusel. Välistatud ei ole ka pärjad aga seda tavaliselt otsustavad matuseid korraldavad lähedased.

Kirstumatuste puhul ja eriti kui ärasaatmine toimub kirikus/kabelis,  tellitakse tavaliselt  suuremaid seadeid: kas matusepärgi või suuremaid lilleseadeid plastvahust alusel. Plastvaht on seadetes kasutatav spetsiaalne materjal, mis annab lilledele niiskust ning seaded säilivad ka haual veel ilusad mitmeid päevi. Tänu sellele võib  pärjad/kimbud meie juurest ära tuua ka 1-2 päeva enne matust.

Pärgi ja alusel lilleseadeid saab teha väga erineva kuju ja suurusega (ümaraid, tilgakujulisi, südamekujulisi jne) Kõik oleneb tellija soovist, matuste korraldusest ja olukorrast ja muidugi eelarvest.

 

Kimpudele ja pärgadele pakume ka kirjutatud kangast linte. Lisaks mustale ja valgele lindile pakume ka tumerohelisi, tumelillasid, tumepunaseid ja beezikaid linte. Sama värvi lilledega moodustavad need ilusa terviku. Galeriis olevate seadete hinnad ei sisalda lindi ja kirjutamise tasu st need tuleb ostukorvi eraldi juurde lisada. Pakume ka kirstu- ja urnikaunistusi, peielaua seadeid, kaastundekimpe lähedastele jne.

Tellimisel arvestage, et matusepärgasid peaks tellima vähemalt 1 päev ette, kimpusid saab ka samaks päevaks.  Kui soovite mingeid konkreetseid lilli või eksklusiivsemat kimpu, tasuks tellida 2-3 päeva varem, siis on kindel, et saate vajalikud lilled. Teeme matuseseadeid ka kunstlilledest. Küsimuste korral võite helistada meie poodi ja konsulteerida meie floristidega