Soovitusi pruutpaarile

Pulmad on iga paari meeldejäävaim ja olulisim sündmus nende elus. Viimastel aastatel on Eestis hoogustunud suurte pulmapidude korraldamine lossides, mõisates, villades ja muudes suursugustes ruumides, mis kindlasti vajavad osava floristi kätt muutmaks pulma unustamatuks sündmuseks. Samuti on lilledekoratsioonid asendamatud kiriklikul laulatusel, kus kaunid seaded muudavad kiriku interjööri pidulikuks ja suursuguseks

Milliseid lilleseadeid tellida?

Kui eelarve on tagasihoidlikum piirdutakse tihti komplektiga: pruudikimp, peigmehe rinnanõel, autokaunistus ja mõned lauaseaded. Siia võib lisada ka pruutneitside kimbud või käevõrud, viskamise kimp, pruudipärg mahamängimiseks, shampuseklaaside kaunistused. Neid saab tellida ka lihtsalt meie tööde näidiste hulgast või tulla meie juurde oma piltidega.

Soovitusi pruutpaarileSuuremate dekoreerimistööde puhul võib olla vajalik koos floristiga registreerimis- ja peokohas käia ja oma nägemused ja soovid ära rääkida. Tihti saab hakkama ka nii, et pruutpaaril on kaasas fotod peokohast ning nende järgi oskame omalt poolt soovitusi anda. Paljudes Eesti populaarsetes peokohtades ja kirikutes oleme juba korduvalt lilledekoratsioone paigaldanud. Vajadusel sõidame ka Eesti kaugematesse nurkadesse.

Väga levinud on külaliste kingitud lillede seadmise teenus. Kui õnnitlemise ja peo alguse vahele jääb vähemalt 1,5-2 tundi aega, jõuame pruutpaarile kingitud lilled kokku korjata, peokohta toimetada, ära sorteerida ja vaasidesse paigutada. Selleks rendime ka oma erineva suurusega klaasvaase. Sellise lahenduse juures on kasulik kui külalistele oleks eelnevalt edastatud pruutpaari lillesoovid, Näiteks ainult punased või valged roosid või ainult valget värvi lilled vms. Siis jääb ruumi üldmulje ühtlasem ja kaunim.

Lisaks vaasidele pakume rendiks ka tüllikangast, lillepostamente, küünlajalgu jms. Soovi korral saame postamente transportida ka ühes kohast teise (nt kirikust peokohta)

Millal oleks õige aeg pulmalilli tellida?

Mida varem, seda parem. Suviseid nädalavahetusi ei ole palju ja need täituvad üsna kiiresti. Pruudikimpe ja autokaunistusi jõuame teha päevas ka mitu, suuremaid dekoreerimistöid aga üldjuhul üle ühe korraga me samaks päevaks ei võta. Kui soovite tellida ka ainult pruudikimpu, peaks tellimuse esitama vähemalt 1 nädal ette, sest siis jõuame kindlasti teie soovitud lilled ära tellida, vastasel juhul on valik piiratud meil hetkel saadaolevate lilledega.

Milliseid lilli eelistada?

Eks ikka neid, mis endale kõige rohkem meeldivad. Arvestama peaks aga järgmisega: Lilled on hooajakaup st sama lille hind võib aasta lõikes väga palju kõikuda ja osasid lilli ei ole teatud perioodidel üldse saada. Seega, tasuks kõigepealt välja selgitada, kas teie pulmapäeval on teie lemmiklilli üldse saada ja mis hinnaga neid saab. Roos ja liilia on aastaringi müüdavad lilled, seega kõige kindlamad. Samas tulpide hooaeg algab poodides juba detsembrikuus ja kestab juuni lõpuni.

Rooside puhul tuleb silmas pidada, et kõiki roosisorte meile Eestisse üldse ei tooda (põhiliselt liiga kõrge hinna tõttu) ja seepärast võib mõnelt väljamaa kodulehelt leitud kimp olla meil kas ülikallis või hoopis teostamatu. Aga küsida võib igal juhul.

Hinnapäringu saad teha siin